Pierwszy dzień w nowym mieście

Wrocław

Dziś mój pierwszy dzień w nowym mieście. Zakupy zrobione (na szczęście tesco niedaleko i nie ma problemu z trafieniem). Obdzwonione kilka ogłoszeń o wynajmie mieszkania – niestety, wszędzie pytanie „czy to że jestem posiadaczem kota nie jest problemem” okazywało się za trudne dla pośredników. Mają się dowiedzieć co na to właściciele mieszkań.

Czekanie

Teraz pozostaje mi czekanie. Czekanie na przelew z poprzedniej pracy – bo muszę mieć choćby na kaucję czy pierwszy czynsz, czekanie na rozpoczęcie nowej pracy – bo chcę się dowiedzieć jak to będzie wyglądać.

Tylko takie czekanie, kiedy ma się czas i zero zajęcia… też nie jest proste. Człowiek ma za dużo czasu na myślenie…

4 thoughts on “Pierwszy dzień w nowym mieście

 1. Zauważam pewną analogię do mojej obecnej sytuacji w Twoim wpisie. Po raz kolejny w tym miesiącu! zaczynam „nowe wspaniałe życie”. Chyba będę zmuszona zmienić pracę, bo jak się okazało nie znam się zupełnie na tym co robię… Dobrze, że życzliwi czytelnicy mi to uświadomili. Ja pracuję dużo ale nie zmienia to faktu, że stanowczo za mało, żeby nie mieć czasu na myślenie. Myśl, napewno coś z tego wyjdzie. A nawet jeśli głupiego, to przecież zawsze jakieś nowe doświadczenie…
  Hasło jak najbardziej mi się podoba, łatwo się według niego żyje… Zdążyłeś chyba zauważyć, że nawet mi to wychodzi i bardzo mnie to cieszy. Trzeba przecież mieć w życiu jakieś zasady, nawet jeśli inni uważają je za głupie. Ale co mnie inni…
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz

 2. Własciwie zmiana miejsca zamieszkania i nowa praca to dość dobra cena za rozpad związku. Niektórzy (jak ja) po porzuceniu przez ukochanego (sic!!!) kończą na przywracaniu miesiączki, z ciężką depresją, anoreksją i karmieniu przez rurkę, a wszystko to w rekordowo krótkim czasie pół roku. Cóż, są faceci i FACECI, widocznie udało mi się trafić na największego zdzira w Czwie. Na szczęscie zmienił miejsce zamieszkania, wiec na jego zgubne działanie narażone bedą jedynie mieszkanki stolicy.
  A Wrocław ładne i dość bogate miasto, nad rzeką i w góry blisko więc można miło spedzić czas. Powodzenia w szukaniu mieszkania i miłej atmosfery w pracy życzę.

  Odpowiedz

Leave a Reply